Sausās upes LV~101

Ticiet, negribējās īpaši paspilgtināt negatīvo, taču saņemot atbildi no Vides atbildīgajām institūcijām, ka "viss ir kārtībā" ja ūdens upē netek, bet stāv...

Te būs Latvijas republikas "Veģmas" publiskotie cipari par nomērīto ūdens iztrūkumu. Mēnesi pēc mēneša, gadu no gada upju notece ir samazinājusies salīdzinot ar ilgtermiņa novērojumiem. Piemēram 2018.g. jūlijā - "Jūlijā Daugavas ūdenīgums bija 56%, Aiviekstes 27%, Gaujas 62%, Lielupes 34% un Ventas 49% no normas." (LVGMC dati) Tajā gadā vienīgi janvārī mēneša rādītāji ir virs normas.

Viens no plašsaziņas līdzekļiem atsaucās, un kādās rīta ziņās LRadio1 vēstīja sekojošo - (saite uz lsm.lv radio ieraksts ar tekstu). Patiešām pats, un vēl līdzi domubiedrus velkot, tiku izgājis brišus pa Amadu no Melturiem. Un dabiski, ka arī šovasar ir saglabājies kāds līkums ar dzelmi. Ierēdņiem atliek atmazgāties reģionu presē, kur tos uzrunā žurnalists - saite uz Cēsu Druvu.

Piedāvāju atrisināt vienkāršu aritmetisku vienādojumu - Ja ūdens pieplūde ir samazinājusies, bet uzpludinātā dīķī daudzums (līmenis) paliek iepriekšējais, kas notiek ar ūdens teci zem aizsprosta?! Ja  uzdevums šķiet par vienkāršu, papildiniet ar karstu laiku un iztvaikošanu no virsmas.

Kapēc gan biju tik tāds (iejutīgs?..., ka nenofotografēju nevienu sausu, necaurtekošu aizsprostu!) Tagad nav apstiprinājuma uzskatāma; nu radās - līdzdomājošie piesūtīja!

Jums arī ir ar ko papildināt..?! 

Papildināts texts 2019.g. - IeM skaidrojums sakarā ar grozījumiem (oktobris 2018.g.) Likumā par valsts robežu "..arī tas, ka vasarā Akticā, Asūnīcā, Sarjankā un Zilupē atsevišķi posmi izžūst pilnīgi vai arī minēto upju dziļums nepārsniedz 20 cm."